Članci

Status predmeta:      Obavezan (R), Izborni
Tip predmeta:            Stručno-aplikativni

Obaveštenja

1. Naznačeni termin za predispit je ponedeljak, 12. juna, sa početkom u 10 časova. Sa sobom poneti indeks i ispitnu svesku. Na predispit su pozvani studenti sa osvojenih 55 i više poena, a prema tabeli pod tačkom 2.

2. Pregled ostvarenih poena u školskoj 2016/2017. god. možete preuzeti ovde --->

3. U prijavi teme za seminarski rad potrebno je dostaviti podatke o sledećem:

- Trend u okruženju koji je u vezi sa temom

- Identifikacija problema u okruženju i njegovo postojeće zadovoljavanje

- Inovacija kojom bi se identifikovani problem drugačije i/ili uspešnije rešavao

- Procena tržišta (opis kupaca, veličina tržišta, godišnja proizvodnja - kvantifikovati!!!)

O nastavnom predmetu i vrednovanju rada studenata

Materijal za preuzimanje

1. Seminarski rad

2. Ispitna pitanja (okvirno)

Literatura

1. Molnar, R., Osnovi preduzetništva, Visoka tehnička škola strukovnih studija u Zrenjaninu, Zrenjanin, 2009.
  2. Molnar, R. i Marković, Lj., Preduzetničko osposobljavanje u velikim preduzećima, Regionalni centar za razvoj malih i srednjih preduzeća i preduzetništva - BANAT, Zrenjanin, 2004.
  3. Draker, P., Inovacije i preduzetništvo, Privredni pregled, Beograd, 1991.
  4. Molnar, R. i Matotek, M., Strategijski menadžment - praktikum, Visoka tehnička škola strukovnih studija u Zrenjaninu, Zrenjanin, 2014.
  5. Černiček, I. i dr., TVM - Integralno upravljanje vrednostima, Domla-Publishing, Novi Sad, 2003.